Filozofia, wiara, wiersze i myśli — pisane codziennie od lat
Bóg jest w całości. Nie jest to panteizm Spinozy. Bóg jest w mojej osobistej całości. Mój Bóg? Bóg dla mnie? Jest to owoc, pointa nocnej bezsennosci. Nie było tak pogodnie, jak powinno być po pięknym dniu, ale kto odgadnie meandry myśli i nastrojów bezsenności (świadomości przymglonej). Ciemności podkreślały ogólną bez
Bóg jest w całości. Nie jest to panteizm Spinozy. Bóg jest w mojej osobistej całości. Mój Bóg? Bóg dla mnie? Jest to owoc, pointa nocnej bezsennosci. Nie było tak pogodnie, jak pow
27 czerwca 2011Wróciłem z uroczystości chrześcielnych Marianny Sowińskiej. Dziecię ma parę miesięcy, jeszcze nie wie, co się dzisiaj wydarzyło. Ale jej rodzice, liczni przyjaciele i znajomi zachowają wszystko w serc
Do poduszki przyszło, że każdy z nas ma kontakt z absolutem. Z małej litery? Tak, bo chodzi o absolut w sobie. Nikt go nie zna, tylko my. Jesteśmy jego jedynym suwerenem. Kto poznał i przyjął z wiarą
Uroki życia na wsi? Dzieci się zjeżdżają w wakacje i jeśli akurat są małe kotki, każdy się nimi bawi. Bez wyjątku. Nawet duża Hela usnęła z kotkiem pod jednym kocem. Kardynał Kazimierz Nycz objaśnia B
Miłość ma wiele imion. Jednym z najpiękniejszych jest właśnie Caritas - miłość miłosierna. W naszym życiu miłość różnie dochodzi do głosu, albo się objawia. W szkolnej i parafialnej wspólnocie przyszł
Zakończenie roku szkolnego to plonowanie nauczycielskiej pracy. Co nie przeczy stwierdzeniu, że obie strony zmagań chętnie od siebie odpoczną. Piękną wymowę ma marsz całej szkoły (Zespołu Szkół im. Rz
Widzieć rzeczy z wysoka jest przywilejem pewnego wieku. Jeśli się dożyje. Dzieci dorastają, Polska się rozwija. Stażu małżeńskiego mam tylko 23 lata, narodowego znacznie dłużej. Widziałem narodziny. D
Obrobiłem co nie co zdjęcia z Augustowa. Filmików nie zdążyłem, odkładam na potem. Spieszyłem się, gdyby panie chciały dziś. Prawie 4 godz. Śledzenie kilku punktów na ekranie i klikania na czas niesko
Pierwotnie tytuł miał brzmieć - "Historia partycypacji w Strachówce", ale zaszło zdarzenie, które wpłynęło na kształt wywodu. To, o czym piszę, objawiło mi się na Forum Animatorów Społecznych w August
Wyjeżdżając do Augustowa na XIII Forum Animatorów Społecznych wyznałem na blogu i na Facebooku wiarę w dobro i w istotę rzeczy. Wracam jeszcze bardziej wzmocniony tym, co zobaczyłem. Jest lepiej niż m
W istocie rzeczy. W sobie, w rzeczach właśnie, w całości. W istocie jest - z definicji - to, co najważniejsze. Ono jest zawsze cudownie miłosne miłosiernie. Nic - tylko szukać. Nic - tylko się cieszyć