Filozofia, wiara, wiersze i myśli — pisane codziennie od lat
Czy, żeby czuć życie, nie trzeba podjąć (dźwigać) jakiejś odpowiedzialności? Czy bez związania dobrowolnego, lub jakoś nałożonego i przyjętego, można w ogóle być związanym z ziemia człowieka (człowieczego losu)? Chyba nie. Najlepiej, jeśli ta odpowiedzialność jest powiązana z wyposażeniem bytowym jednostki. Adequtio re
Czy, żeby czuć życie, nie trzeba podjąć (dźwigać) jakiejś odpowiedzialności? Czy bez związania dobrowolnego, lub jakoś nałożonego i przyjętego, można w ogóle być związanym z ziemia
19 lipca 2011Nie ma to, jak w domu. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Home, sweet home. Czemu taka w nim siła? Wydaje mi się, że to coś więcej niż sobość i zadomowienie. To krąg, w którym możemy znaleźć klucz
1) O życiu i śmierci Samo życie mnie motywuje, by mówić o śmierci. Na karteczce wyjrzało spod sterty innych kartek zdanie, pół zdania - "śmierć nie jest egoizmem". Wyjrzała spod, spojrzała na mnie, bo
"A widział, że wszystko, co stworzył było dobre". Jest Alfa - początek wszystkiego. Początek mojego dnia jest zazwyczaj kiepski. Do pierwszej kawy. Choć nie, jeszcze przed kawą miewam rozbłyski. Wewnę
Ot, zagwozdka; kiedy - się - co - i jak - pisze? Jeździłem dzisiaj w naszych wspólnych sprawach. Zawiozłem staroście materiały RzN, bo prosił. Czy mógłbym nie rzucić wszystkiego i nie zawieźć plakatu,
Przyhamowałem tutaj, gdzie indziej się rozpędzam. Samo życie. Współpracuję ze stroną kolonijną, odciążam częściowo Grażynę. Oni tam maja zajętą każdą minutę dnia (doby). Ja mogę sobie pomajstrować (ni
Edward odezwał sie z serca Afryki. W dobrym momencie, żeby przypomnieć jego udział w koloniach Caritas w Ustce i w Kosarzyskach. Edward jest Belgiem. Świeckim. Pracuje w duszpasterstwie młodzieżowym w
Na mszy świętej wyjazdowej do Murzasichla zrozumiałem dlaczego z nimi nie jadę. Skończyła się moja misja. Niespodziewanie, nagle, w zeszłym roku. Zrozumiałem po roku! Wtedy zmiana planów nastąpiła w o
Facebook współtworzy nową rzeczywistość ludzkiego świata. Dzięki temu narzędziu mogę lepiej czuć się obywatelem globu. Poznaję i wymieniam poglądy z mieszkańcami wszystkich kontynentów. Bariery są tyl
Ta przygoda duchowa (życiowa) zaczęła się w piątek o 19. ) od komentarza do posta Rachel. Czyli właściwie zagrywka należała do niej. Spontanicznie podzieliła się dobrem. TO JEST TO. TO JEST METODA (DO
Kevin napisał na swoim profilu Fb, że "telewizyjna kultura rozbija tożsamość". Czy może być inaczej? Czy można kontemplować przed ekranem? Czemu nie. Telewizor może być jakimś obrazem świata. Może być