Filozofia, wiara, wiersze i myśli — pisane codziennie od lat
Głównym i najważniejszym sanktuarium jest osoba człowieka, nie jakieś gdzieś, coś, gdzie nigdy ludzie nie bywali, miejsca i budowle. Szokujące stwierdzenie? Ależ, skąd. Bardzo proste i oczywiste. Do takich prostych stwierdzeń dochodzi się niespodziewanie. Dziś - sam w cichym domu, gdy "reszta" była w kościele. Proste -
Głównym i najważniejszym sanktuarium jest osoba człowieka, nie jakieś gdzieś, coś, gdzie nigdy ludzie nie bywali, miejsca i budowle. Szokujące stwierdzenie? Ależ, skąd. Bardzo pros
8 kwietnia 2012"Człowiek współczesny i wszystkich wieków potrzebuje czułości Boga. Jego czułego dotknięcia. Jego obecność musi się zmaterializować we wnętrzu każdego z nas" - usłyszałem w bardzo krótkim wywiadzie z
Wielki Piątek jest w nas. Wielki Piątek 2012 na pewno. Jedni wielkim lub mniejszym postem go przeżyją, ja refleksją większą i opisaniem tego, co się dzieje i jest mi jakoś kognitywnie dane (albo dane
Życie dostajemy w tajemnicy jedności i zbawienie też. "In vitro" to nowe zjawisko i nie są znane jego konsekwencje, zbawienie to jedność z Jednością Trzech Osób, a pozorne podporządkowanie w sektach d
Znalazłem w "roboczych" zapiski z 2 kwietnia: - Właściwie chyba każdy z nas ma podobne marzenia, a wśród nich - naleźć sens, który wypełni, uspokoi, co do najważniejszych pytań egzystencjalnych. Jakim
Wielkość Strachówki żyje i krzyczy. Małość skrzeczy. Od każdego z nas zależy, gdzie się odnajduje, za czym się opowie, do czego ręce i umysł dołoży. Miej serce i patrz w serce. Wczoraj bardzo przeżywa
Kim Jesteś-TY-Boże? Czym są objawienia maryjne? Itd. Pytam jak Mojżesz i wielu innych. Przez tysiące lat się ich uzbierało, no nie. Dobrze, że spytałem dzisiaj, z samego rana, bo na tej drodze pracy w
Żyję i radzę sobie w świecie, będąc jak zmarły w miejscu zamieszkania. Czy to tylko cud internetowy? Czy jakaś istotna dychotomia? - która nas dotknęła i dusi i nie pozwala rozwinąć dwóch skrzydeł. Tr
Co, kto - każdy widzi i wie? Co innego minister, co innego poeta, co innego radna (samorządowiec), co innego ja. Z życia wzięte przykłady: A) Widzę i opisuję - bo tęsknię. B) Nikt nie przeżył, bo spad
Z wolna otwieram oczy. Na zewnątrz ten sam świat. We mnie - ten sam świat wewnętrzny. Spotykają się. Naraz są - tylko we mnie. Jestem spotkaniem tych dwóch światów. Jestem tylko ich tożsamości świadki
Cieszę się: - nowe źdźbła trawy przebijają przez po-zimową zgniliznę i zielenią się na moich oczach - refleksy poprzedniego dnia rozbłyskują w niedobudzonym umyśle, czekając na opisanie Życie i dobro