Strona 118Strona glowna →
02 13 stycznia 2011

Konflikt, dziękczynienie i wspólnota

Degradacja techniczna naszego 103 letniego domu postępuje. Wczoraj nawaliła jedna faza połączenia energetycznego ze światem zewnętrznym. Dzisiaj nie zapalił samochód. Jak tu dziękować? Jest taka możli

03 11 stycznia 2011

Pośrodku zgromadzenia będę Cię wychwalał

Na "wywiadówce" w Poniatówce u Łazarza i Heli Grażyna nasłuchała się. Więcej było pochwał. Miło być wtedy rodzicem. Wycieczka Andrzeja wyruszyła o godz. Jesteśmy z nimi wszystkimi myślami, szkoła Rzec

10 stycznia 2011

Abyście radość mieli

U lekarza byłem. Trzeba w końcu wyzdrowieć. Lekarz przyjmuje - poczekalnia myśli. Myśli i czeka, czeka i myśli. Życie i śmierć są tam bliżej siebie. Ludzie chyba też. Malkontent wziął się z francuskie

05 9 stycznia 2011

Na dwóch biegunach

Śmierć Krzysztofa Kolbergera i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to dwa przeciwległe bieguny podejścia do tematów: szpital, choroba, pomoc bliźniemu (małemu i dużemu), życie i śmierć. Ujmuje mnie to

06 8 stycznia 2011

Duch Solidarności i Rok Miłosza 1,2,3,4,5

Rewelacja dnia to "Andrzej Madej joined Facebook". Moja uwagę przyciąga tez ciągle wczorajszy fakt medialny. Drobne zdarzenie sprzed 30 lat zostało wydobyte z niebytu przez zeznania Zbigniewa Adamczuk

07 7 stycznia 2011

Trzy w jednym

BOH TROJCU LUBIT! "Pojadę" po trzech zdarzeniach swoim czytaniem, rozumieniem i komentowaniem. Pojadę wiernie, przyjaźnie, bo wszystkie są dla mnie ważne i zrobiły wrażenie. *** I Wyjazd do Viessmanna

08 6 stycznia 2011

Mędrcy zwani Królami 1,2,3

Co mi mówi rzeczywistość? Co mi objawia? Albo, żeby się nie narażać teologicznie, co mi Bóg mówi poprzez całą rzeczywistość? Co mi chce objawić? Podkreślam aspekt wolitywny Boga. Co chce, a nie - co s

09 5 stycznia 2011

Wielkie przeżycia, wielkie słowa

Rano było kiepskie, nie wierzyłem, że wydolę. Drogi leśne rozjeżdżone, oddechowe - zajęte. Wydoliłem. Na lekcji, w każdej klasie, i tak nie liczę na swoje siły. Szukam ratunku z nieba. Na tym paliwie

10 4 stycznia 2011

Anty-... i pro-... Czego?

Jak zacząć? Myśli chmura. Chyba od porannego refrenu - "w mroku i lęku śmierci mieszkamy". To z pieśni Zachariasza, ojca Jana Chrzciciela. Ten tekst jest częścią naszego opłatka wigilijnego, był czyta

11 3 stycznia 2011

Dzień po

Praca w szkole, po wszystkich przejściach, a może to sprawa wieku, jest dla mnie drogą krzyżową. Dzień poprzedzający poświąteczny powrót, wieczór, jest modlitwą w Ogrójcu. Chcę jak najszybciej iść spa