Strona 90Strona glowna →
02 9 grudnia 2011

Boże nasz, Boże nasz

Kibicuję Unii Europejskiej. Jest gorąco, może nawet nieciekawie. Szkoda, gdyby ten projekt się rozwalił. Gdybyśmy mieli obsunąć się w prowincjonalizm środkowo-europejski. Dzięki Bogu za to, co już się

03 8 grudnia 2011

Chwila wieczności i epifania twarzy

„Wszyscy chcą być ofiarami?” − pytała kiedyś redakcja „Więzi”. „Czemu?”. „Pewnie dlatego, że jest to dosyć wygodna pozycja negocjacyjna” – odpowiadał psycholog społeczny. Numer dotyczył konfliktów mię

7 grudnia 2011

Katechezy o stanie wojennym

Przygotowałem sobie "zgrubszy" konspekt na dzisiaj. Katecheza 7 Grudnia 1) XXX Rocznica - czego? Dlaczego cała Polska będzie obchodzić, wspominać i przeżywać prawdziwe Rekolekcje Narodowe? 2) Generał

05 6 grudnia 2011

V-V, Cz-K i My-AD-2011

Zmarła V ioletta V illas. Zarówno jej przeboje, jak i ekscentryczna osobowość jakoś weszły pod nasz dach. Kojarzę ją i jej piosenki z domem rodzinnym - mieszkaniem na Kościuszki w Legionowie i już daw

06 5 grudnia 2011

Skok cywilizacyjny

Niczym skok Boba Beamona zwany też "skokiem w XXI wiek". Beamon startował w kategorii "skok w dal" i uzyskał 8. 90 metrów (w 1968 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku). My startujemy w kategorii

07 4 grudnia 2011

Teoria wszystkiego

Taka teoria jest marzeniem fizyków. Pewnie wcześniej, czy później znajdą cząstkę Higgsa lub innego Petera Ware. Będzie to kwant pola skalarnego lub czegoś innego, może bardziej matematycznego niż fizy

08 3 grudnia 2011

Nowenna za seminarzystę Filipa (patrz PS na dole)

Novena for Philip Johnson (November 30th through December 8th) Father all-powerful and ever-living God, you chose the Immaculate Virgin Mary, the mother of your Son, to be the mother and help of all C

09 2 grudnia 2011

Laboratorium wiary i rozumu

Otrzymałem wiadomość. Jestem poruszony. Wiadomość należy do kategorii "dobra", albo "przyjemna". Właściwie jest to zaproszenie. Nie zależy od niego sytuacja na świecie, ani istnienie Boga. Fale przez

10 1 grudnia 2011

Następna okazja (na miłość intelektualną)

Motto: "Dla dobra prawdy, trzeba swoje poglądy wyrażać" (ks. Isakiewicz-Zaleski) "Odszczekałem [wczoraj, co trzeba, na RP i na blogu], przeprosiłem, ale osad (moralny) pozostał. Przynajmniej ja tak cz

11 30 listopada 2011

Odwrócona kolejność

Najpierw powinna być kronika katechetyczna, klasa po klasie, albo choć co druga. A tu wyskoczył taki(!) ambaras na Radzie Pedagogicznej! I choć obowiązuje mnie tajemnica, to nie do końca, bo do własny