Filozofia, wiara, wiersze i myśli — pisane codziennie od lat
"Wstajesz i wiesz", TVN 24?! Grażyna wstała, włączyła, i żadna stąd wiedza jej nie pocieszyła. Gorzej, że i ja nie mogą, ani nie mam czym. Na wychodne rzuciła "weź coś zrób, bo ja już nie mogę". Nie, nie było to wezwanie przed adwokata w sądzie rodzinnym, czym straszą się nawzajem w rodzinie Kiepskich. Raczej odpowiedź
"Wstajesz i wiesz", TVN 24?! Grażyna wstała, włączyła, i żadna stąd wiedza jej nie pocieszyła. Gorzej, że i ja nie mogą, ani nie mam czym. Na wychodne rzuciła "weź coś zrób, bo ja
10 sierpnia 2012Obudziłem się, dostałem punkt zaczepienia świadomego bytu (strumienia świadomości?), walczę by nie utracić. Wrażenia zmysłowe bywają wrogiem ducha (wrażeń duchowych, poruszeń duchowych, słowa i koncep
Bóg jest tak oczywisty, jak ja sam dla siebie. Atrybut prostoty Jemu przysługuje i z Niego można wywieść na wszystkie Jego dzieła, zwłaszcza w sprawach wiary. Bóg jest prosty i wiara, nie - skomplikow
Obudzę się jutro, jeśli się obudzę, nie po nic innego. Zacznę inaczej. Nie obudzę się, jeśli, do jakichś zaplanowanych zadań. Ale jeśli, to tylko by doświadczać BYTU, własnego i innych istnienia. Tak
Siedzę, patrzę przez okno na zieleń Ogrodu, myślę. Co tam Igrzyska Olimpijskie i inne produkcje człowieka. Oglądałem wczoraj po ich zakończeniu obraz z życia człowieka tu i tam. Człowiek z UK w ogromn
Co jest tym (moim) wszech sensem? Dlaczego to tak ważne (nie tylko subiektywnie)? Jak być powinno (owocowanie w żywej wspólnocie lokalnej)? - ja nie wiem wszystkiego - co wiem - co być na pewno powinn
"Śpiewajcież, w chór zebrani - Ja? zmięszać mógłbym śpiew Tryumfującej litanii; Jam widział krew. "(CKN) Wyłączyli znów światło. Zdarza się to ostatnio nazbyt często. Tym razem na raty, najpierw spadł
Miałem sen z papieżem. Nie mogę przegapić. Byłaby wielka szkoda. Przynajmniej dla mnie. Zorientowałem się, że była mowa (w mediach? w gronie znajomych?) o mieszkaniu papieża. Trochę się zdziwiłem, ale
Zwykła modlitwa poranna! - Boże jaki to ogrom. Początek i źródło wielkiej kultury. I świata całego. Wystarczy odrobinę czujności. Odrobinę czujnej obserwacji lub samoświadomego życia. Tak właśnie stał
Obwieszczam zasadę ciągłości dobra (całkowanie dobra). 26 z wszystkimi słabościami, wpadkami, błędami, grzechami łaskami dnia. ALE DOBRO NIE ZNIKNĘŁO ANI OSŁABŁO - ANI NA CHWILĘ. Nie zgaśnie, nie osła
Przypadkiem (w procedurze odzyskiwania dokumentu) oko mi upadło na dwa zdania z wczorajszego posta - „Życie się dzieje, próbuję je czytać, rozumieć i kontemplować, współ-istnieć w zgodzie. Oczywiste,