Filozofia, wiara, wiersze i myśli — pisane codziennie od lat
"Dialog stanowi centralny i niezbędny element każdej etycznej myśli ludzkiej, kimkolwiek by ci ludzie nie byli. Widziany jako wymiana, jako możliwe (. ) porozumiewanie się pomiędzy sobą istot ludzkich, jest on w rzeczywistości wspólnym poszukiwaniem” (JPII, Orędzie na Dzień Pokoju'83) Najpierw daję akapit wycięty w pro
"Dialog stanowi centralny i niezbędny element każdej etycznej myśli ludzkiej, kimkolwiek by ci ludzie nie byli. Widziany jako wymiana, jako możliwe (. ) porozumiewanie się pomiędzy
30 października 2012Nic nie napiszę, poza tym, że była emocjonalna sinusoida. Najpierw Wojtka wpis porannie życzliwy :) Ile znaczą takie wpisy! - Ach! jak dobre słowo księdza profesora ustawiło moją niedzielę! W radość-w
„najwyższym celem życia człowieka, uczynionego na obraz Stworzyciela, odkupionego krwią Chrystusa i uświęconego obecnością Ducha Świętego, jest istnieć „ku chwale majestatu” Boga, postępując tak, by k
Cóż za wydarzenie! Gdzie? W Internecie! No i wysłałem dużo poczty z listem otwartym „O deprawacji publicznej”, to też dało mi oddech spokoju. Do każdego dołożyłem list przewodni. Coś jednak w tej spra
Czym jest? Jak działa? Skutki na różnych poziomach (płaszczyznach)? Nim odejdę z tego świata (co za różnica kiedy) muszę DAĆ ŚWIADECTWO - opisać pewien druzgocący mechanizm społeczny. Nie - ciskać osk
Wiele dzisiaj dostałem światła z listu o różańcu bł. Wcale nie zamierzonej, ni zaplanowanej - tym bardziej - lektury. Tak wyszło. Duch prowadzi. Wypisałem się już na Facebooku i w korespondencji wewną
" Jedność jest życiem samego Boga " (B16) "Nie po to jest światło, by [w Tobie] pod korcem stało". Nie bądź korcem, uwolnij światło, które jest Ci dane, ale nie jest Twoją własnością!" Człowiek jest d
Dlaczego śpiewa ptak? Dlaczego na watykańskiej stronie Roku Wiary zegar odliczał dni, godziny, minuty i sekundy do inauguracji? Dlaczego, gdybym miał kilka garniturów to zmieniałbym je od rana, ale z
Zachwycił mnie dzisiaj ksiądz nie jeden. Najpierw Chlebowski, który pajdy zdrowe kroi codziennie według potrzeb serca i rozumu, nie powtarza tylko za innymi tego i owego. Zawsze można u niego znaleźć
Obudziłem się - jest wtorek 9 października 2012, godz. 05 - po co? Bo żyję. Po co? Nie wiem. Wiem, że jedynym działającym we mnie mechanizmem jest dziękczynienie i wielbienie. Dziękczynienie za wszyst
Wątpliwości przychodzą prawie z każdym postem. Czy nie za dużo o sobie i w ogóle po co? Egocentryzm? przesadny! I nagle miga mi "Porta fidei", albo "Lumen gentium", albo "Centesimus annus" i Fides et