Strona 62Strona glowna →
02 29 października 2012

Forma ważna i treść

Nic nie napiszę, poza tym, że była emocjonalna sinusoida. Najpierw Wojtka wpis porannie życzliwy :) Ile znaczą takie wpisy! - Ach! jak dobre słowo księdza profesora ustawiło moją niedzielę! W radość-w

03 28 października 2012

Na większym boisku - blog i katechezy.

„najwyższym celem życia człowieka, uczynionego na obraz Stworzyciela, odkupionego krwią Chrystusa i uświęconego obecnością Ducha Świętego, jest istnieć „ku chwale majestatu” Boga, postępując tak, by k

15 października 2012

Spotkałem człowieka!

Cóż za wydarzenie! Gdzie? W Internecie! No i wysłałem dużo poczty z listem otwartym „O deprawacji publicznej”, to też dało mi oddech spokoju. Do każdego dołożyłem list przewodni. Coś jednak w tej spra

05 14 października 2012

Mechanizm deprawacji publicznej

Czym jest? Jak działa? Skutki na różnych poziomach (płaszczyznach)? Nim odejdę z tego świata (co za różnica kiedy) muszę DAĆ ŚWIADECTWO - opisać pewien druzgocący mechanizm społeczny. Nie - ciskać osk

06 13 października 2012

Po anonimach opublikowanych, w pełnym świetle

Wiele dzisiaj dostałem światła z listu o różańcu bł. Wcale nie zamierzonej, ni zaplanowanej - tym bardziej - lektury. Tak wyszło. Duch prowadzi. Wypisałem się już na Facebooku i w korespondencji wewną

07 12 października 2012

Bóg Żywy, Żywy Bóg (1)

" Jedność jest życiem samego Boga " (B16) "Nie po to jest światło, by [w Tobie] pod korcem stało". Nie bądź korcem, uwolnij światło, które jest Ci dane, ale nie jest Twoją własnością!" Człowiek jest d

08 11 października 2012

Istota Tej Radości? - Całość !

Dlaczego śpiewa ptak? Dlaczego na watykańskiej stronie Roku Wiary zegar odliczał dni, godziny, minuty i sekundy do inauguracji? Dlaczego, gdybym miał kilka garniturów to zmieniałbym je od rana, ale z

09 10 października 2012

Było i było? BĘDZIE!

Zachwycił mnie dzisiaj ksiądz nie jeden. Najpierw Chlebowski, który pajdy zdrowe kroi codziennie według potrzeb serca i rozumu, nie powtarza tylko za innymi tego i owego. Zawsze można u niego znaleźć

10 9 października 2012

Tautologie i hymn - jak być człowiekiem

Obudziłem się - jest wtorek 9 października 2012, godz. 05 - po co? Bo żyję. Po co? Nie wiem. Wiem, że jedynym działającym we mnie mechanizmem jest dziękczynienie i wielbienie. Dziękczynienie za wszyst

11 8 października 2012

Żadnych wątpliwości? Kiedy?

Wątpliwości przychodzą prawie z każdym postem. Czy nie za dużo o sobie i w ogóle po co? Egocentryzm? przesadny! I nagle miga mi "Porta fidei", albo "Lumen gentium", albo "Centesimus annus" i Fides et