Filozofia, wiara, wiersze i myśli — pisane codziennie od lat
Dzisiaj tylko to : Nie przedwczorajszy post, ale komentarz do komentarza. Zamiast dyskusji pięknej, głębokiej, obiektywnej, bezstronnej, międzynarodowej może - został tylko komentarz do komentarza. Gwiazda Betlejemska wskazująca ścieżynkę do prawdy błysnęła i natychmiast zgasła. Jeszcze nie czas. Widać, ciągle nie czas
Dzisiaj tylko to : Nie przedwczorajszy post, ale komentarz do komentarza. Zamiast dyskusji pięknej, głębokiej, obiektywnej, bezstronnej, międzynarodowej może - został tylko komenta
8 stycznia 2013Dzisiaj wszystko jest na Facebooku: filmy, zdjęcia, piękno, refleksja, radość z wiary w zmartwychwstanie, życie wieczne, wniebowzięcie. Niezwykła to tajemnica. Wiary? I życia osoby Mamy świętej pamięc
Bóg jest w życiu, nie ma Go w śmierci(?), w jej rozpamiętywaniu, w żalu, bólu po kimś. Jest w życiu. Sobie to mówię. Doświadczam tej prawdy w bezsennej nocy. Nie mogąc spać, nie katuj się żalem, bólem
O tym jest moje pisanie trzeciego dnia po śmierci Matki. Jest tego sporo, także dzisiaj, ale nie poradzę uporządkować, albo zobaczyć w całości gotowej do publikacji. Nie szkodzi. Gdy zobaczę dojrzałą
Tytuł miał być do czego innego, ale o tej porze (g. 01) nie mam siły i odpowiedniego ładu w głowie, by ogarnąć temat, nawet notatek porannych, które go uzasadniają. Jest jednaj zbyt nośny, by miał zni
Wracamy po świątecznej przerwie do pracy, my, konkretnie, do szkoły. Niektórym ciężko. A przecież to samo Boże Narodzenie może trwać wśród nas w każdym miejscu, do którego idziemy służyć. Szkoła, jako
Dwa słowa ją określają: bezpośredniość i dosłowność. 1) bezpośredniość - czyli ja i Bóg. Stworzony na obraz i podobieństwo, odkrywam to podobieństwo i obraz i nimi żyję, w nich upatrując i znajdując s
"Aby byli jedno" Żeby nie rządziła, nie tyle nami - to normalne od czasu do czasu - ale kulturą świata 2012 wyobraźnia erotyczna, wokół narządów i ich użytkowania, ale rozum. Kulturą świata, nie kultu
Budząc się ze snu, albo półsnu, wstając rano z łoża, ma się w sobie początek medytacji. Byle wstać odpowiednio wcześnie. Staram się ją zapisać, o ile okoliczności sprzyjają. Medytacja poranna ma punkt
Dzisiaj wyręczę się foto-relacją. Dostaliśmy cały kościół - ksiądz proboszcz zaufał - przepiękny w świetle świec i choinek, aby połączyć nasze dusze z duszą młodego świata zgromadzonego w Rzymie, na s
"Dom nasz i majętność całą. " Budzę się często w środku nocy, by zrozumieć swoje życie. Nasze życie. To znaczy coś mnie budzi, jakiś narząd lub jego partytura w (nie najlepiej?) zorkiestrowanym organi