Strona 56Strona glowna →
02 7 stycznia 2013

Pogrzeb wniebowzięcia

Dzisiaj wszystko jest na Facebooku: filmy, zdjęcia, piękno, refleksja, radość z wiary w zmartwychwstanie, życie wieczne, wniebowzięcie. Niezwykła to tajemnica. Wiary? I życia osoby Mamy świętej pamięc

03 6 stycznia 2013

Herod zbiorowy (2)

Bóg jest w życiu, nie ma Go w śmierci(?), w jej rozpamiętywaniu, w żalu, bólu po kimś. Jest w życiu. Sobie to mówię. Doświadczam tej prawdy w bezsennej nocy. Nie mogąc spać, nie katuj się żalem, bólem

5 stycznia 2013

Teologia (po)śmierci

O tym jest moje pisanie trzeciego dnia po śmierci Matki. Jest tego sporo, także dzisiaj, ale nie poradzę uporządkować, albo zobaczyć w całości gotowej do publikacji. Nie szkodzi. Gdy zobaczę dojrzałą

05 3 stycznia 2013

Herod zbiorowy (1)

Tytuł miał być do czego innego, ale o tej porze (g. 01) nie mam siły i odpowiedniego ładu w głowie, by ogarnąć temat, nawet notatek porannych, które go uzasadniają. Jest jednaj zbyt nośny, by miał zni

06 2 stycznia 2013

Diabeł w szkole

Wracamy po świątecznej przerwie do pracy, my, konkretnie, do szkoły. Niektórym ciężko. A przecież to samo Boże Narodzenie może trwać wśród nas w każdym miejscu, do którego idziemy służyć. Szkoła, jako

07 1 stycznia 2013

Moja (wymarzona) religia. Rozważania na Rok Wiary (i Rozumu)

Dwa słowa ją określają: bezpośredniość i dosłowność. 1) bezpośredniość - czyli ja i Bóg. Stworzony na obraz i podobieństwo, odkrywam to podobieństwo i obraz i nimi żyję, w nich upatrując i znajdując s

08 31 grudnia 2012

Moja arcy-kapłańska modlitwa

"Aby byli jedno" Żeby nie rządziła, nie tyle nami - to normalne od czasu do czasu - ale kulturą świata 2012 wyobraźnia erotyczna, wokół narządów i ich użytkowania, ale rozum. Kulturą świata, nie kultu

09 30 grudnia 2012

Medytacja z apendiksem

Budząc się ze snu, albo półsnu, wstając rano z łoża, ma się w sobie początek medytacji. Byle wstać odpowiednio wcześnie. Staram się ją zapisać, o ile okoliczności sprzyjają. Medytacja poranna ma punkt

10 29 grudnia 2012

Etiudy duchowe i nokturny

Dzisiaj wyręczę się foto-relacją. Dostaliśmy cały kościół - ksiądz proboszcz zaufał - przepiękny w świetle świec i choinek, aby połączyć nasze dusze z duszą młodego świata zgromadzonego w Rzymie, na s

11 28 grudnia 2012

Kolędnicy i początek rozmowy z Papieżem (papieżami, Rektorem, rektorami...)

"Dom nasz i majętność całą. " Budzę się często w środku nocy, by zrozumieć swoje życie. Nasze życie. To znaczy coś mnie budzi, jakiś narząd lub jego partytura w (nie najlepiej?) zorkiestrowanym organi