Strona 49Strona glowna →
02 7 października 2014

Tu mieszka Bóg (mądrość zbiorcza, prorocza)

"Bóg przysiada się do człowieka. Nie musi nauczać kaznodziejsko z kościelnej ambonki ;-) " (chyba z konta o. MKK OFM) „A jeśli w łzach gnębionych ludzi, A jeśli w dziewic krwi niewinnej, A jeśli w dzi

03 3 października 2014

Śladami projektów PAFW w Strachowce

UDOSTĘPNIAM FILM SEBASTIANA Z "RzN. „Śladami projektów PAFW w gminie Strachówka” - Tu jest Polska (Strachówka). Tu jest Europa. Tu jest świat! Sebastian jesteś wielki! I szkoła Rzeczpospolitej Norwido

2 października 2014

Samoświadomość i kultura dialogu

"Żyj i daj żyć. Możemy inspirować się nawzajem poprzez bycie świadkami. Ale rzeczą najgorszą jest religijny prozelityzm, który zdaje się mówić: „Rozmawiam z tobą, by cię przekonać”. Kościół wzrasta dz

05 28 września 2014

Mistrz świata z Polski!

06 26 września 2014

(Prawie) traktat teologiczny - pamięć i tożsamość Strachówki

"czerpcie też z waszych korzeni: kultury, mądrości, religii, jakie wynieśliście z waszych domów i środowisk" (pp F1) [np. Rzeczpospolitej Norwidowskiej, dop. mój, jk]" Czy można badać kondycję polskie

07 23 września 2014

Mój wybór, nasze wybory (a kondycja polskiego społeczeństwa)

Nadal twierdzę, że mojego bloga prowadzi życie. Dokładniej droga-prawda-życie. W tej potrójnej mądrości/formule jest wszystko, co trzeba (dla bloga): podmiot i jego czasy. Zgarnę parę wpisów, postów,

08 17 września 2014

Odwaga myślenia (wosk, miód, czasu kurz)

Kształtuje nasz świat. Osiada na wszystkim. Zbieram, jak internetowa pszczoła. To też już miało swoje przeczucie w moim życiu: PRZECZUCIE ty spadasz jak kaskada z niebios na wiatr wiatr podaje cię drz

09 5 lipca 2013

Bez nawiasu (Lumen fidei)

Wczoraj dokonała się u mnie cicha rewolucja. Zrezygnowałem z nawiasu w nazwie “Rok Wiary i Rozumu”. Brałem do tej pory biedny “rozum” w nawias, bo tak figuruje na oficjalnej stronie “Annus fidei” , ta

10 3 lipca 2013

Sen o Tomaszu Mannie

Jedynym rekwizytem była gruba wielka księga o moim pisarzu. Druk był mały, żeby wszystko pomieścić w jednych okładkach. Miałem pozakładane strony, fragmenty tekstów i ilustracji, zdjęć. Wszystko, od "

11 1 lipca 2013

1 lipca 2013, DIGNITATIS HUMANAE!!! OSOBA!!! WOLNOŚĆ!!! MYŚLENIE!!!

Otwieram “Dziennik aktywności” na swoim fejsbukowym profilu i odtwarzam historię moich/naszych ostatnich dwóch dni. Życie się dzieje. Prawda się daje. O ile się jej dochodzi i czeka. Gdzieś się zapisu