Strona 50Strona glowna →
02 25 czerwca 2013

Życie na gorąco

Znów posty na Facebooku ułożyły się w serial, jak nasze życie. Wystarczy (mi) przejrzeć (i skopiować) osobisty “Dziennik aktywności”, żeby poczuć się cząstką świata, Kościoła i Polski (Polski, kościoł

03 23 czerwca 2013

Adorowanie Norwida (2)

A sama uroczystość wczorajsza, jaka była? Cudowna. Przez program. Układ programu, dobór utworów, kolejność. Słowa i dźwięki się dopełniały. W całość. W Rzeczpospolitą Norwidowską? Obraz, słowo, dźwięk

22 czerwca 2013

Adorowanie Norwida (1)

Rozłożyłem kartki z notatkami, włączyłem Claude Debussego “Clair de Lune”, chcę zebrać myśli, słowa, obrazy i dźwięki z wczorajszej norwidowskiej rocznicowej uroczystości w Wołominie. Nie starczy mi ś

05 21 czerwca 2013

Eksperyment. Tacy jesteśmy?

Psychologia społeczna powinna być dotowanym kierunkiem studiów w Polsce, a może także w innych krajach byłego bloku wschodniego. Nie wiem, a jakich relacjach z psychologią, antropologią i podstawami l

06 20 czerwca 2013

Życia wypełnianie

Miałem 15 lat, 20 i 30. Generał Jaruzelski 90, wuj profesor Aleksander 92. Każdy ma ileś. Dziwię się generałowi, gdy mówi “nie ma powodu do radości gdy się kończy 90 lat. ” To nie jest tak, według mni

07 19 czerwca 2013

Z lekkością puchu

w ciszy z lekkością puchu znajduję afirmację nigdy negację cisza niesie przynosi i daje Takie coś przyszło mi dziś do głowy, przyszło do mnie, a przeze mnie do Was. Nie chodzi o sam zapis, po prostu i

08 18 czerwca 2013

Przyszłość religii

Rozmowa z Bogiem i wiecznością Najczęściej jest rozmową za zamkniętymi oczami. Tak się zaczyna. Potem często słychać stukot klawiatury. Rozmowa może się toczyć wszędzie i o każdej porze (przeor Floria

09 16 czerwca 2013

Pielgrzymka życia (Życia-Prawdy-Drogi)

Na spotkanie z Andrzejem Madejem OMI jadę, jak na pielgrzymkę. Wiele razy tak czułem i jeździłem. Najczęściej z rodziną. Może jeszcze będzie mi dane. Dzisiaj nie pojechałem. Ale myśl też może być piel

10 15 czerwca 2013

(Po)byt, momentologia - zdjęcia i dopowiedzenia

Zaczęło się i skończyło prawie, na Facebooku. Parę szybkich postów, komentarzy. A jednak coś mi kazało przenieść się tutaj, żeby utrwalić i rozwinąć co-nie-co. Najpierw rzeczone wpisy z Fb: 1. I pomyś

11 14 czerwca 2013

Ciepły czerwcowy dzień (albo widzieć i rozumieć)

Wstał jasny, słoneczny dzień. Ja wstałem. Wstaliśmy. Kosmiczny rejestrator ruchu odnotował naszą ruchomą obecność. Czuły rejestrator życia odnotował miliardy ludzkich żyć. Rejestratory prawdy, uczuć,