Strona 95Strona glowna →
02 15 października 2011

Rozmowa z Kubą o Bogu i prawdzie (cz.2)

Zabawmy się, dostojny Jakubie, w świętego Łukasza i opiszmy "jak było" wszystko po kolei. Kiedy choć z jaką taką starannością zbiorę dobro, które się wydarzyło w moim życiu, którego osobiście do-świad

03 14 października 2011

Rozmowa z Kubą o prawdzie

Drogi Kubo , mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że odpowiem w podobny sposób, bo też przekroczyłem ramy komentarza :) " Jest prawda. Dla chrześcijanina powinien to być dogmat życia i postęp

13 października 2011

Emmanuel, czyli Bóg z nami

Wielką przyjemnością jest przepisywanie i publikowanie zapisanego dnia katechez. To jest zanurzenie w odwiecznym planie Boga, Emmanuela - Boga wśród nas, z nami. Katecheza w szkole stała się prawie sy

05 12 października 2011

"Wszyscy zacznijmy wychowywać"

Konflikty i spięcia podnoszą napięcie. Podnosi się wtedy także słupek czytelnictwa na moim blogu. Warto wykorzystać ich energię dla pożytku publicznego. Dzisiaj poszło o sprawy wychowawcze. Ogólnie mó

06 10 października 2011

Mój Kościół (i św. Augustyna), moja Polska (i Palikota i Nergala)

Czy wiara nie jest przypadkiem dzisiaj najsłabszym punktem młodych ludzi? Nie powiem "pokolenia JPII", bo to pojęcie nie jest wyznacznikiem wieku, lecz postawy życiowej i poglądów. Ja cały jestem poko

07 10 października 2011

Spoko i luz

Po wczorajszych wyborach wszyscy, oprócz SLD, mogą być zadowoleni. Nikt chyba poważnie nie traktował PR-owskich deklaracji prezesa, że będą rządzić samodzielnie. 30% jest potwierdzeniem ich roli w pol

08 9 października 2011

Dzień Papieski - Dzień Wyborów !

Piękna jest nasza msza szkolna niedzielna. Nie jest masowym wydarzeniem, raczej dla wybranych. Bo choć "wielu jest powołanych, lecz mało wybranych". Powołani są wszyscy uczniowie, ich rodziny, nauczyc

09 8 października 2011

Jaka choroba - jakie lekarstwo? (wg. socjologii i KKK)

Tego oczekujemy od każdej wizyty u lekarza - że roz-pozna chorobę i dobierze odpowiednie lekarstwo. Rzadko mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym i dlatego wystarczy roz-różnić wśród dość typowych s

10 7 października 2011

Wystarczy chcieć

Jest pewna historia, która bardzo chce być opowiedziana. Malutki epizodzik o ogromnej wy-mowie. Zdarzył się w środę podczas modlitwy na katechezie w klasie 2. Ogarnęła mnie myśl, poczułem, doszło do m

11 6 października 2011

Dobro nas prowadzi

O czym tu dumać? O czym pisać? Żyję, więc jestem. Oddycham, patrzę, myślę i piszę. Nie wymyślam świata, chcę go poznawać i nim się cieszyć. Takim, jaki jest, a nie takim, jakim go sobie wyobrażam (wym