Strona 65Strona glowna →
02 12 września 2012

Mój realizm, moja teologia

00 Bądź uwielbiony Boże żywy. Przez wszystko do mnie przemawiałeś Panie i we wszystkim jesteś (byłeś?) - dla mnie. Rozeznawanie duchów też jest metodą empiryczną mojej/naszej wiary i religii. I miłość

03 11 września 2012

Bóg żywy

"Gdyby (papież) Karol Wojtyła nie miał odwagi wiary i myślenia, nie powstałoby TO " Mam taką właśnie notatkę w komórce - "Bóg żywy" Wpisałem z łóżka. Trochę na ślepo, domyślając się liter. Bałem się s

10 września 2012

Na świadectwo jednym. Cóż, że na udręczenie innych

Hrabia Lew, co powiedzieć chciał, powiedział. Może bardziej nawet to, co czuł, niż to, co chciał. Co czuł? Może raczej, co było mu dane poznać!? Co się - tak lub inaczej - przed nim odsłoniło/odkryło?

05 9 września 2012

Ulecz samego siebie

"swojemu kościołowi lokalnemu na nadchodzący Rok Wiary" Lekarz może posłużyć się nabytą wiedzą do określenia swojego stanu. To - co do medycyny. Człowiek dzisiaj ma wiedzę - o ile jest otwarty - w wie

06 8 września 2012

Dwie/trzy ścieżki

"Ty ścieżkę życia mi pokażesz. " Dokąd mnie to zaprowadzi, myślenie o wczorajszej adoracji? Dokąd mnie zaprowadzisz, światło wczorajszej adoracji? Dokąd mnie zaprowadzisz Boże (drogą i światłem wczora

07 7 września 2012

Rzeczywistość. Całość.

Sny moje wczorajsze wzięły pożywkę z posta wieczornego. Ale musiały wysublimować z niego COŚ , czego prawie w nim nie ma. Myśl głębszą, ukrytą w podszewce. Obronną? Że wobec ataków - za ciągłe popełni

08 6 września 2012

Obiektywność? Było sobie życie

Żyjemy, żyjemy, żyjemy - czujemy się i jesteśmy sobą, czyli jakąś subiektywnością, aż tu nagle, odkrywamy, że jesteśmy już cali faktem obiektywnym. Bo to, co myśleliśmy, czego szukaliśmy, za czym podą

09 5 września 2012

Moje abecadło religijne

Powiedziało się A i B, użyło się pewnych słów, trzeba jakoś uporządkować. Do-określić, zdefiniować. Wszystko przez tę ostatnią niedzielę? Nie, przez życie całe, od 30 marca 1953, ale tytuł niedzielneg

10 4 września 2012

"Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna" - C. K. Norwid

Całość stoi mi przed oczami i to jest moja siła i laska pasterska i metoda. W tej całości jest najwięcej tego, co było, trochę tego, co jest i prawie nic z przyszłości (pewne przewidzenia w rozumieniu

11 3 września 2012

Mistyka codzienności, msza nowego początku (r.szk)

"Mistyka" (w codzienności) to jest rzeczywistość, która się dzieje, "materializuje" na naszych oczach i w nas i na zewnątrz. To jest to, co jest zawsze, a co tylko wydawało ci się (i pewnie wydaje) zb