Strona 101Strona glowna →
02 1 sierpnia 2011

O czym tu dumać...

Piję kawę, podgryzam podsuszana kiełbasę "od jadowskiego Kalinowskiego" (handel, nie produkcja), miód i " Mleczko z Doliny " - produkty z Naszyjnika Północy , to znaczy Debrzna, trzymam na deser. Duma

03 30 lipca 2011

Same konkrety

Wczoraj zgubił mi się pierwszy wpis. Tak to bywa z kiepskimi komputerami i łączami internetowymi. Pierwszą część odtworzyłem - "sukces czy prawda". Drugiej nie. Było w niej "czekanie na śmierć". Ani s

29 lipca 2011

Sukces czy prawda?

Całe życie szukałem (oblicza) Boga. Rzadziej pytałem "czy" jest, częściej "jak" jest. Muszę chyba powiedzieć, że nadal Go szukam. Każdego dnia, prawie w każdym wydarzeniu. Czyż szukanie największego s

05 28 lipca 2011

Zwyczajny dzień - AD. 28. lipca. 2011

Adoracja rodziny i w rodzinie pchnęła mnie do pisania, choć wczoraj chciałem już rezygnować. Adorować każdego z osobna i jedności-całości. Do dyskusji o terroryzmie dorzucam wątek terroryzmu państwowe

06 27 lipca 2011

Tworzyć kulturę

Napisałem wczoraj w końcu do Łącznika i się wystrzelałem. Temat oczywiście najbardziej aktualny - Jaka Europa, jak Polska, jaki świat? Tylko o tym mogę pisać, o sprawach najbardziej aktualnych. O tym,

07 25 lipca 2011

Mystics w fotelu i w Internecie :-)

Odkryłem, a właściwie uświadomiłem sobie, działanie pewnego duchowego mechanizmu. Kiedy świadomie zaczynam myśleć (roz-myślać) - a nawet "czepiam się" - o jakimś dobru doświadczonym, przeżytym, lub se

08 23 lipca 2011

Nagle(nie) do modlitwy, albo denar i talent wolności

W Norwegii - nad pięknymi fiordami - tragedia. Po Polsce krążą burze. W Wołdze toną dzieci. Afryka umiera od suszy. Wysyłam maila do Ingeborg, pobożnej nauczycielki, która z Biblią do nas przyjechała.

09 22 lipca 2011

Gospodarz szkoły i Pinokio

Gospodarzem szkoły jest Grażyna. Dzięki niej coś ciągle się w szkole dzieje. Pinokio to bohater z bajki. Nos mu się wydłuża po każdym kłamstwie. Nie tak dawno ktoś wymyślił w gminie, że Grażyna jest z

10 21 lipca 2011

Uwaga na Judasza

Tytuł przyszedł nad ranem. Temat dużo wcześniej. W międzyczasie sny mało dziwne, niby zwyczajne, ale nieprzyjemne. Raz jeździłem na starym motorze, chyba WSK, w okolicach dzieciństwa, którymi teraz za

11 20 lipca 2011

Fałsz zabija wspólnotę

Zdjęcia nie kłamią. Ileż prawdy znalazłem na www. murzasichle3. blogspot. Także te zdjęcia przynaglają mnie, abym podniósł temat prawdy i fałszu w naszym wspólnotowym życiu. Bez niedomówień - chodzi o