Strona 83Strona glowna →
02 25 lutego 2012

Czy życie jest cytatem (2)

W imię Ojca i Syna I Ducha Świętego. Czy bez tego wezwania mógłbym usiąść do pisania? Pisanie tak, jak ja je rozumiem, to sprawa tożsamości i jej samoświadomości, a nie popisów stylistycznych. Tożsamo

03 24 lutego 2012

Czt życie jest cytatem

Tragedia autora, zżarło mi posta, pracę całego dnia. Tytuł był jw. Wepchnąłem w siebie środki nasenne, padnę. Dzisiaj już nic nie mogę. Jutro? Kto to wie. Moja teologia, moje ja wewnętrznem blisk akos

23 lutego 2012

Preambuła - studium przypadku

Wyjechali. Zostałem. Sam? No nie, z Bogiem. Teraz się zacznie! - ale co to znaczy? Że nie jestem sam. Zamykam oczy o słowa same się zaczynają powtarzać - "Chrystus-Pokój-Dobro-Bóg-Miłość. Raz w tej we

05 22 lutego 2012

Wędrowanie życiowe z Juliuszem Słowackim

Rodzina to potęga. My wstaliśmy - jak ostatnio - ledwo ciepli, wiadomo, Łyski z pokładu Annopol, ale Andrzej ma świetny humor i wyśpiewuje. SC Napoli rozegrało wczoraj świetny mecz. Lepszy Internet -

06 21 lutego 2012

Dwie mentalności i ciągłość dziejów

Norwid, JPII, Solidarność, I Kadencja samorządu, RzN, cyber-katecheza, wspólnota życia: 50-lecie klasy, ludzie ze „wspólnoty” parafialno-młodzieżowej. To była wspólnota. List do Papieża, itd. Mój 13 G

07 20 lutego 2012

Cyber katecheza

"Łysek z pokładu Idy" - to o nas. Łazimy-człapiemy korytarzami w chodnikach między warstwami świadomości i kultury wspólnoty lokalnej. Taki sobie łamaniec obrazkowy. W nocy nadchodzi jak chmura radioa

08 19 lutego 2012

Życie to koncepcja - nieporadne rozważania o wielkich sprawach

Nie chce mi się kłaść spać. Choć jest 0. 55, po walce Kliczki. Najbardziej brak mi rozmowy. Z kimś, o sprawach najważniejszych. Dobro samo nie wystarczy? Chyba nie. Raczej dziękczynienie, jako odpowie

09 18 lutego 2012

Rzeczy ciągle nowe i sposób zamieszkiwania

Żyję w ciele, mieszkam w duchu. W ciele jesteśmy nawet dość bezdomni. Bez wody, szamba i pieniędzy. I, na przykład dzisiaj nie planujemy, co zrobić, gdzie pojechać, kogo odwiedzić, co nawiedzić itp. T

10 16 lutego 2012

"Europa" w domu i myśleniu - laboratorium osobiste

Kawa poprawia funkcjonowanie organizmu. Modlitwa? Resztę wewnętrzną. A jak to funkcjonuje u niewierzących lub niemodlących się? Czy jest po prostu jakiś brak, czy inne mechanizmy? Kawa sprzyja ponowny

11 16 lutego 2012

Przeprowadzka

Zmieniłem miejsce zamieszkania. Zamieszkałem w Słowie. Nie chcę mówić, że człowiek mieszka w Słowie, tylko, że ja w Nim zamieszkałem. Jest taka możliwość, więc skorzystałem. Późno, bo późno, ale i tak