Filozofia, wiara, wiersze i myśli — pisane codziennie od lat
Polska dzisiaj żyje tak, jakby Miłosierdzia nie było nad nami. Jakbyśmy nie widzieli, nie słyszeli, nie byli Nim dotknięci, niczego nie rozumieli. ?! Bo nie mamy pasterzy! Żyją - na szczęście - jeszcze ludzie, którzy są tego wszystkiego naocznymi świadkami. Tych dat się nie zapomina, jeśli raz się je przeżyło: 16 paźdz
Polska dzisiaj żyje tak, jakby Miłosierdzia nie było nad nami. Jakbyśmy nie widzieli, nie słyszeli, nie byli Nim dotknięci, niczego nie rozumieli. ?! Bo nie mamy pasterzy! Żyją - n
12 czerwca 2017"- Chcemy, aby Polacy umieli posługiwać się bronią" (Prezydent, PAD, w Wągrowcu , z którego pochodzi ksiądz Sławek, którego pozdrawiam tym sposobem). Tam gdzie skarb twój, tam i serce twoje. Nasze ide
Gotuję się. Nic nowego się nie stało. TO się dzieje od wyborów i patologii jednopartyjnej władzy państwowej. Anty-kulturowej. Grób personalizmu, personalistycznych implikacji. w państwie i kościele. p
Jakiś rozum mam. Jeśli chodzi o sprawy techniczne - dwa lata na Politechnice Warszawskiej (SiMR). Jeśli chodzi o prawdę i jej kontemplowanie, to wiarę i rozum w wystarczających dawkach. Konformizm mi
Spojrzało na mnie w kontekście, więc piszę. Piszę bo jestem pisarzem drogi-prawdy-życia, tak, jak zostały mi dane, a ja przyjąłem, nie odwróciłem swego oblicza od bijących i rwących mi brodę (w gminie
Prezes pewnie zaciera ręce, wszystkie gromy biją teraz w Ciebie, Andrzeju Duda. Jesteś moim prezydentem. Wybrano Cię zwykłą, małą, większością głosów, co jest prawie normą w takich wyborach (II turze)
Zdradliwe mocniej brzmi, niż zwodnicze (zwodliwość). Dlatego pozostawiam w tytule. Trzeba mieć odwagę. Żyje się na świadectwo, nie dla chwały, zhołdowania przez instytucje tradycji. Obrazek prymicyjny
Zastanawiam się nad wiarą i rozumem zamachowców-samobójców. Nie wiem, ilu z nich - i jak - wierzy, że przeżyją w raju i to ma wpływ na ich życiowe(!) decyzje. O życiu swoim i innych. Biskupi i wszyscy
ZWIĄZKI NORWIDA Z PRUSEM I ANNOPOLEM - legenda rodzinno-polska - /marsz marsz narodzie patrz i myśl/ robię sobie żarty bombastyczne chcę zwrócić uwagę na to co zwróciło uwagę moją w 2017 szukając pols
Myśli dużo. Nocno-porannych (po Nocy Muzeów w Tłuszczu ). Przede wszystkim WDZIĘCZNOŚĆ. I niekończący się mój dialog z Polską, o polskości. Moją Polską, doświadczoną osobową drogą-prawdą-życiem, w nie
"Wybrałem datę 8 grudnia [rozpoczęcie Roku Świętego], ponieważ jest ona bogata w znaczenie dla współczesnej historii Kościoła. Otworzę bowiem Drzwi Święte w pięćdziesiątą rocznicę zakończenia Soboru W