Filozofia, wiara, wiersze i myśli — pisane codziennie od lat
Coś napisać muszę. Skąd mus? Z wagi sprawy (dobro i zło). Chciałem notatkę na Facebooku, ale sprawdziłem, już dzisiaj opublikowałem :-) No to muszę(?!) tutaj. Młodsi ode mnie - trochę lub więcej - tego nie zrozumieją. Czego? Wierszyka, czyli notatki wersowanej, która przechwytuje i publikuje wszystkie moje (co ważniejs
Coś napisać muszę. Skąd mus? Z wagi sprawy (dobro i zło). Chciałem notatkę na Facebooku, ale sprawdziłem, już dzisiaj opublikowałem :-) No to muszę(?!) tutaj. Młodsi ode mnie - tro
17 maja 2016Jak to WSZYSTKO ogarnąć. Nie tylko wyzwanie jakim jest Belgijsko-Polskie Wydarzenie w STRACHÓWCE w ramach ŚDM 2016 , ale wszystko, co się z TYM łączy, co połączyło życie-droga-prawda i nadal łączy w r
Księdzu Stanisławowi Walczakow i wdzięcznym sercem za każdy wpis bo każdy trzyma mnie przy życiu Najpierw miała to być notatka na Facebooku, pod tytułem "Życie po życiu, karmelity, mnie-katechety i ni
/Do wszystkich Rodaków, także księży w mojej diecezji/ Cisza mojego Ogrodu mówi szeptem. Tym bardziej, że jest wraz z figurą Matki Bożej z 1910 roku już nie tylko naszym sanktuarium, w nauczaniu papie
Siedzę, słucham, myślę, notuję… Spektakl Sejmowy w toku. Chwila przerwy (2 godz. ) zmusza mnie do zrobienia postu z dotychczasowych zapisków/postów. Tyle może się wydarzyć za kolejną chwilę, że potem
Książka jest, co prawda, o konspiratorach. Ale i o tych, którzy "nie za bardzo potrafili brać coś dla siebie? Bo ci, co z nimi walczyli. znacznie lepiej poradzili sobie w wolnym kraju. i [także o tych
Było TAK. Spojrzałem na stronę KOD i zarżałem radośnie, jak koń artyleryjski. Blisko 300 osób zareagowało na tę wiadomość, TĘ PRAWDĘ i zdjęcie Papieża Franciszka. Jak nie śpiewać Hymnu Dziękczynienia!
Sejm Wielki (z Józefem Sobieskim ze Strachówki) W Ostrołęce o XXXV swojej Solidarności Narodowej pamiętali Jak to ogarnąć? Wielkie zadanie, bo wielkie wydarzenia i wielkie (moje) jest ich przeżywanie.
Niepokojąca sytuacja w Polsce, według Thorbjoerna Jaglanda i mnie-katechety, rośnie, puchnie, niszczy. Nawet Kościół (w Polsce), który miałby i mógłby być Mistrzynią i Matką milczy, na jego i moje pis
Dokładam wątek o Kościele w Polsce, nieobecny w wystąpieniu byłych prezydentów, ministrów, opozycjonistów. Nie nazwę mojego dopowiedzenia korzeniami i źródłem. Ale tak każe myśleć i iść głębiej w posz
List katechety do episkopatu i Ludu Bożego w Polsce Dzieje się Polsce coś strasznego - próba budowania anty-kultury na ignorancji. Ignorancji zawinionej historycznie, przez życie kraju i jego obywatel